Kaip užauginti pipirus iš sėklų


Auginti bulgariškų pipirų daigus iš sėklų namų sąlygomis ne tik apsimoka, bet ir labai įdomu. Jūs galite tuo sudominti savo vaiką, rašydami su juo išlaidų dienoraštį. O taip pat jūs būsite įsitikinę, kad augalai bus sveiki ir be kenkėjų, kuriuos jūs galite gauti pirkdami daigus iš rankų.

Jums reikės:

 • bulgariškų pipirų sėklų
 • vazonėlių daigams
 • sodo žemės
 • durpių mišinio
 • medžio pelenų
 • polietileno plėvelės
Bulgariška saldžioji paprika
Bulgariška saldžioji paprika

Instrukcija

1

Sėklas pasėkite paskutinėmis vasario dienomis arba kovo pradžioje. Išberkite sėklas ant balto popieriaus. Apžiūrėkite jas įdėmiai. Jų tarpe neturėtų būti supuvusių arba supelijusių. Jei staiga aptikote kažką panašaus, išmeskite pakelį net negailėdami.

2

Padarykite silpną kalio permanganato tirpalą. Pamerkite sėklas pusvalandžiui. Nukenksminę, sėklas perplaukite, sudėkite į audinio maišelį ir parai pamerkite į medžio anglies tirpalą. Tai padidint pipirų derlių. Po to ištraukite maišelį, išdėliokite sėklas ant lėkštutės ir palikite porai dienų 25 laipsnių temperatūroje. Per šį laikotarpį sėklos sudygs.

3

Paruoškite žemę, sumaišę lengvą durpių gruntą 1:1 su sodo žeme. Į vieną kibirą įpilkite vieną stiklinę medžio anglies. Išpilstykite žemes į sodinimo indelius. Palaistykite šiltu, nusistovėjusiu vandeniu su kalio permanganatu. Pasodinkite po keletą pipirų sėklų į kiekvieną indelį, 1 centimetro gylį. Uždenkite daigus polietileno plėvele ir pastatykite šiltoje vietoje. Kiekvieną dieną pažiūrėkite į improvizuotą šiltadaržį, patikrinkite, kad žemė neperdžiūtų. Po 8 – 10 dienų pasirodys pirmieji daigai.

4

Perneškite daigus į apšviestą vietą ir pridenkite plėvele taip, kad nesikauptų kondensatas. Pipirus laistykite nusistovėjusiu, kambario temperatūros vandeniu. Drėgmės trūkumą šie augalai sunkiai perneša. Vieną kartą iki pikavimo, pamaitinkite daigus ,,Vegeta“ arba ,,Agrikola – 3“. Pikuokite augalus, kai jie turės du pastovius lapelius. Likus dviem valandoms iki persodinimo, palaistykite daigus, tuomet žemės nenubyrės nuo šaknų ir augalai lengviau prigis.

5

Vazonėlius persodinimui pripildykite tokios pačios sudėties žemėmis, kurias naudojote daiginimui. Palaistykite šiltu, maitinamuoju skiediniu. 3 litrams vandens pridėkite 1valgomąjį šaukštą natrio gumato ir tiek pat medžio pelenų. Vazonėlio viduryje padarykite duobutę ir pasodinkite pipirą, užpildami žemėmis iki pirmųjų lapelių.

6

Pipirus sodinkite šiltadaržiuose gegužės viduryje. Lysvėje padarykite eilę dubučių, kurių atstumas viena nuo kitos 40 centimetrų ir panašiai turi būti pusę metro tarp eilių. Sodinukus sodinkite gylyje iki pirmųjų lapelių. Šalia įbeskite kuolelius, kad bulgariškus pipirus būtų galima pririšti.

Paprikos auginimo technologija
Paprikos auginimo technologija
7

Kaštu oru, vėdinkite šiltnamį, tačiau nedarykite skersvėjo. Augalai nemėgsta sausos dirvos, tačiau, taip pat venkite jos padidėjusio drėgnumo. Žemę reikia periodiškai išpurenti. Pipirus laistykite nusistovėjusiu, šiltu vandeniu, visų geriausia naudoti lietaus vandenį.

8

Bulgariško pipiro vaisius nuo krūmo nupjaukite peiliuku. Nuskinant rankomis, galite pažeisti stiebą.

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Panašūs straipsniai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *