Kaip skalbti konversus


Kaip skalbti konversus
Kaip skalbti baltus kedus
Converse bateliai
Kaip nuvalyti baltus sportbačius
Kedukų balinimas
Avalynės priežiūra

Sportiniai bateliai „Converse“ – labai populiarus avalynės tipas. Jie patogūs, gražūs ir ilgalaikiai. Bet sportiniai bateliai turi savybę teptis. Ir jei jų yra tekstilinis variantas, tai iškyla skalbimo klausimas. Kaip skalbti konversus, kad nesugadinti jų?

Ar galima skalbti konversus skalbimo mašinoje?

Juos galima skalbti kaip rankomis, taip ir mašinoje. Ir kaip ne keista, antrasis variantas ne tik sutaupo jėgų ir laiko, bet ir leidžia geriau išlaikyti avalynę: skalbiant rankomis, jie pirmiau užmirkomi šiltame vandenyje su skalbimo priemonėmis, dėl ko jie gali greičiau išblukti. O jeigu skalbti juos pagal visas instrukcijas skalbimo mašinoje, batai nepraras savo nei spalvinių, nei fizinių, nei kokybinių savybių.

Kedų paruošimas skalbimui mašinoje

Prieš pradedant skalbti skalbimo mašinoje, reikia išimti vidpadžius ir batų raištelius – vidpadžiai ir raišteliai skalbiami atskirai, kitaip – vidpadžiai gali deformuotis, o raišteliai, kontaktuodami su metalinėmis detalėmis, gali pradėti rudyti. Po to minkštu šepetėliu ar kempinėle, nuvalyti pagrindinę purvo masę nuo padų ir medžiaginio paviršiaus. Skalbti konversus geriau, patalpinus juos į kokį nors tinklinį maišelį. Raištelius geriau praskalbti rankomis, nes mašinoje jie gali būti įtraukti tarp būgno ir korpuso, dėl ko gali kilti kitos techninės problemos.
Kartu su bateliais galima skalbti kelis nedidelius tekstilinius skalbinius. Taip bus išvengta kietų smūgių į mašinos korpusą. Būgnas tolygiau suksis, o sportinių batelių padai nesidaužys į mašinos korpusą ir būgną.

Kaip ir su kuo skalbti konversus mašinoje

Kaip skalbti konversus
Kaip skalbti konversus

Juos skalbti galima įvairia trumpo skalbimo programa. Bet geriau rinktis funkciją „delikatusis skalbimas“. Tokiame režime būgnas suksis švelniau. Avalynė skalbiama prie 30 – 40 laipsnių vandens temperatūros. Spalvotus geriau skalbti šaltesniame, 30 laipsnių vandenyje, kitaip – gali apiblukti. Baltus galima skalbti ir prie 40 laipsnių.
Spalvotų sportinių batelių skalbimui geriau naudoti specialius miltelius, su atžyma „color“ arba šampūną, skirtą spalvotųjų audinių skalbimui. Baltus konversus galima skalbti universaliais milteliais ar kitomis priemonėmis, skirtomis baltų audinių skalbimui. Jei batai labai purvini, galima panaudoti nedidelį kiekį deguonies ar optinio balintojo. Balinimo priemonės, turinčios chloro, sportinių batelių skalbimui netinka. Nuo chloro sportiniai bateliai gali pageltonuoti. Sportinius batelius paprastai skalbia be gręžimo. Bet kartais, taupant laiką, galima nugręžti, naudojant nepilną gręžimą (iki 600 apsukų per min.)

Džiovinti sportinius batelius skalbimo mašinoje negalima. Aukštos temperatūros poveikyje, jie gali deformuotis. Geriausiai juos džiovinti lauke, bet ne tiesioginiuose saulės spinduliuose, nuo ko jie gali išblukti.

Nepageidautina džiovinti ir ant karštų radiatorių ar skalbinių džiovyklose. Šilta, vėjo prapučiama vieta – pats geriausias džiovinimo būdas. Taip pat galima į jų vidų prikimšti popierių ar medžiaginių servetėlių.

Kaip skalbti konversus rankomis

Skalbiant rankomis, taip pat reikia išimti vidpadžius, raištelius ir nuvalyti nuo didžiosios purvo masės. Po to, nedideliame dubenėlyje sumaišykite stiklinę kambario temperatūros vandens, arbatinį šaukštelį miltelių ar šampūno ir gerai išplakite, kol nepradės putoti. Dabar kempinėle ar minkštu šepetėliu apipilkite putomis batus ir švelniai trindami, plaukite. Sušlapintus sportinius batelius galima skiedinyje palaikyti 10 – 15 minučių, kad skalbimo priemonės geriau įsigertų į audinį. Po to seka skalavimas: didesniame dubenyje, pripiltame kambario temperatūros vandenyje, skalaujame sportinius batelius, periodiškai keisdami vandenį tol, kol sportiniai bateliai nustoja putoti. Po visko, galima pakišti po kranu ir šaltu vandeniu atlikti baigtinį skalavimą.

Kaip skalbti sportinius batelius? Sportiniai bateliai, taip pat kaip ir avalynė
Kaip nešioti vyrišką avalynę
Avalynė vyrams
Kaip išvalyti natūralią zomšą
Kaip skalbti zomšines …

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Panašūs straipsniai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *