Kaip nupjauti 45 laipsnių kampu?


Namų remonto metu gali prireikti pjauti medžiagas 45 laipsnių kampu. Paprastai tai daroma dviejų detalių sujungimui į «ūsą», tai yra 90 laipsnių kampu ( rėmus, grindjuostes, durų apvadus arba kita). Kad darbo rezultatas jūs nudžiugintu, svarbu labai tiksliai užlenkti gretimų dalių ruošinius. Tai padaryti be specialaus įrankio kampinio labai sudėtinga, ypatingai prdadedančiajam meistrui.
Jums prireiks
• -kampinio;
• – metalo pjūklo;
• – medienos ruošinio;
• – matlankio;
• – pieštuko;
• – gnybtų arba varžtų ir atsuktuvo.

Kaip nupjauti 45  laipsnių kampu?
Pjūklas metalui

1. Paruoškite kampo šabloną, kuris jums padės be vargo padaryti tiklsų pjūvį ruošinyje 45 laipsnių kampu. Šis prietaisas savimi pateikia profilį, kuris panašus į apverstą raidę «U»; jo šonuose yra padarytos kiauri tarpai metalo pjūklui. Įprastai jie yra 45, 60 ir 90 laipsnių kampuose. Sudėtingesni kampai yra su savavališkais ilgais pjūviais, arba turi sukamąją konstrukciją-ji leidžia montuoti pjūklą optimalioje padėtyje.

2. Statybinių prekių pardauotuvėje įsigykite jau paruoštus dailidės įrankius su mediniais, metaliniais ir plastikiniais dėklais. Pradedančiajam meistrui tai optimalus variantas. Jei norite galima suformuoti paprastą kampą savo rankomis iš trijų obliuotų lentų arba faneros juostų (storis-apie 1,5-2 cm).

3. Būsimojo kampo sienose išgręžkite kelias skyles, galus ištepkite dailidės klijais ir surinkite kampo dėžutę (dėklą). Užfiksuokite kampo šabloną varžtais. Įrankio sienelės turi gulėti griežtai lygiagrečiai viena prie kitos; dugnas ir kiekvienas šonas sudaro tikslų statmenį.

4. Pieštuku pažymėkite 45 laipsnių kampą, jei reikia įdėkite papildomą eilę lizdui. Kad nepadarytumėte savo apskaičiavimuose, naudokite matlankį.

5. Pats atsakingiausias darbas-pjūviai. Juos rekomenduojama daryti tuo pačiu metalo pjūklu, kuriuo bus daromi pjūviai jau pagamintame kampe. Pradėkite pjauti nedarydami didelio spaudimo darbo įrankiui, laikykite jį tvirtai. Pradžioje išpjaukite vieną šoną, vėliau-kitą.

6. Pradėkite medienos medžiagų apdorojimą. Pritvirtinkite kampą prie darbastalio arba stalo laikiklio (spaustukas detalių fiksavimui) arba varžtais. Vėliau pažymėkite būsimo pjūvio vietą (lentoje, grindjuostėse) ir padėkite ruošinius į dėžę. Stipriai prispauskite prią vienos iš šoninių šablonų sienų suderinkite pažymėtas vietas su 45 laipsnių pjūvio kampu.

7. Įstatykite metalo pjūklą į kampo griovelius ir perpjaukite ruošinį. Pjūklo darbas bus ribojamas fiksuojančiais pjūviais ir jūs atliksite lygų ir tikslų pjūvį.

8. Pjaudami grindjuostes įsitikinkite, kad kampai esantys patalpoje yra tikrai lygus. Jei sienos yra labai nelygios, pjūvio kampą ruošiniuose verta pakoreguoti. Kampus patuojančiu prietaisu pamatuokite vidinių sienų susijungimo vietą ir padalinkite gautą rezultatą pusiau ( grindjuosčių susijungimas «ūsuose»).

Kad padarytumėt tikslų pjūvį, rekomenduojama padaryti lizdus su iš ankstiniu kampu savarankškai padarytame kampe. Kitas variantas-sukamasis darbo įrankis, kuris leidžia keiti kampą nuo 0 iki 180 laipsnių su 15 laipsnių paklaida

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Panašūs straipsniai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *