Kaip įsistatyti dantis, kai jau jų pradeda trūkti?


Dantys, deja, ne pats tvirčiausias mūsų organizmo organas. Jei tinkamai jų neprižiūrėti, anksčiau ar vėliau, teks susimąstyti dėl jų papildymo jūsų burnoje. Štai keli naudingi patarimai, kaip įsistatyti dantis ir kokį gydymo būdą pasirinkti.

Dantų protezavimas

Dantų protezai – labiausiai paplitęs būdas. Jie būna dviejų tipų: nuimami ir nenuimami. nuimami naudojami, jei eilėje iš viso nelikę dantų arba lieka labai mažai. atrodo jie kaip dirbtinis žandikaulis – pagamintas iš rausvos plastmasės dantenų, baltų dantų karūnėlių ir metalinių ar plastikinių kabliukų. Svarbu tai, kad tokius protezus galima pritvirtinti tiesiog prie dantenų; tai yra – jokių atramų jiems nereikia. Kainuoja jie, palyginti, ne daug, bet komforto ir išvaizdos atžvilgiu, norisi tikėtis geresnio. Tokie protezai dažnai iškrenta iš burnos, iškraipo žmogaus natūralią dikciją, jais problematiška pilnai sukramtyti maistą.
Antrasis protezų tipas – nenuimami. Šiai kategorijai priskiriami dantų karūnėlės ir tiltai, sudaryti iš kelių karūnėlių. Suprantama, jie estetiškesni ir patogesni. Bet yra problema: kaip karūnėlės, taip ir tiltai, tvirtinami tik prie atramos. Kaip taisyklė, tai nuosavas dantis, kurio likusi tik šaknis. Kaip variantas – implantas. Tai yra – dėl pilnos eilės ar daugumos dantų atstatymui, jie netinka.

Dantų implantavimas

Dantų implantavimas – tam tikra prasme, žingsnis į priekį, dantų protezavimo srityje. Skirtingai, nei įprastame protezavime, čia prisideda viena detalė – implantas arba – titaninis varžtas, įsriegiamas į žandikaulį. Jis iki gyvenimo pabaigos, atlieka atramos vaidmenį dirbtiniams dantims. Tarp kitko – tai gali būti ir nuimama plokštelė ar vienetinė karūna, ar tiltas.

Kaip įsistatyti dantis
Kaip įsistatyti dantis

Implanto privalumas tame, kad tai labiau natūralus dantų atstatymo būdas, kadangi atstoja ir karūną (danties viršų), ir šaknį. Tai yra – atstatytas dantis, funkcionuos kaip dantis, sukurtas gamtos. Be to – protezas patikimai tvirtinasi, atrodo estetiškai, dirba taip, kaip natūralus, gyvas dantis. Tai reiškia – kramtyti gali viską, be apribojimų.
Suprantama, daugelį gąsdina skausmingumas, kuris bus patiriamas, implantuojant. Tačiau, skubame patikinti, kad šiuolaikinės implantavimo technologijos, nei kiek nesudėtingesnės, nei gydymas ar danties šalinimas. Implantavimas, kaulinio audinio priauginimas (tuo atveju, kai jo yra nepakankamai, dėl atrofijos, ilgai būnant be dantų), vykdomas su vietine anestezija ir trunka apie 15 – 20 minučių. O dažnai būna ir taip, kad iš gydytojo kabineto, jau išeinate su naujais, švytinčiais dantimis.

Implantavimas, atkeliant apkrovą

Tai klasikinis metodas, atliekamas dviem etapais: pirmiau prapjaunamos dantenos, žandikaulyje išgręžiama vieta implantui, į kurią jis įsriegiamas ir po to dantenų pjūvis vėl susiuvamas. Toks implantas paliekamas apie 6 mėnesius tam, kad gerai suaugtų su kauliniu audiniu ir patikrinti ar organizmas neatmes svetimkūnio. Po to, kai implantas priauga prie kaulo, ant jo montuojamas natūralus protezas, kuris niekuo nesiskiria nuo tikrojo danties. Tam, kad tuos pusę metų pacientas neliktų be dantų, dar statoma laikina plokštelė, kuri tvirtinama prie likusių savų dantų ar tiesiog atremiama į dantenas, o klijų pagalba, užfiksuojama. Tokiu atveju, galima atstatyti kaip vieną, taip ir visą eilę dantų.
Ši metodika labiau tolerantiška paciento atžvilgiu. Protezas (nuolatinis, nenuimamas, bet lengvesnis) tvirtinamas iš karto po implantavimo. Patys implantai (varžtai), įsriegiami pro dantenas į žandikaulį, pagal preliminariai numatytas vietas, panaudojus 3D kompiuterinį tomografą; todėl pacientas greitai ir neskausmingai atsistato po gydymo. Be to, operacija vyksta per vieną kartą ir tęsiasi apie 15 – 20 minučių, be minkštųjų audinių traumavimo ir papildomų siūlių. Rezultate, jūs gaunate dantį, praktiškai, kartu su implantu. Vienintelis įspėjimas – nors kramtyti tokiais dantimis galima, bet didinti kramtymo jėgą, reikia palaipsniui ir atsargiai.

Implantacija po danties pašalinimo

Implantuti taip pat galima, iš karto, tik pašalinus dantį – tai yra, išimama danties šaknis, o į jos paliktą vietą, įtvirtinamas implantas. Tai patogu, kadangi nereikia papildomai traumuoti dantenų ir žandikaulio. Tačiau, deja, tai padaryti ne visada įmanoma – implantavimui ruoštis reikia iš anksto, o danties šalinimas, praktiškai, vyksta ekstra atveju.
Tokiu atveju, dantis galima įstatyti išrastų protezų ar implantų pagalba. Ir kitas variantas, nors ir brangesnis, bet pranašesnis estetiniu, funkcionalumo ir ilgalaikiškumo atžvilgiu. Titaninė šaknis pakeičia natūralią, atstumdama negatyvias likusių sveikų dantų gedimo pasekmes. O taip būna dėl to, kad likęs tuščias tarpas, gadina likusių dantų ir dantenų struktūrą.

[column size=1/3 margin=10][easy_widget id=2350 title=““][/column][column size=1/3 margin=10][easy_widget id=2350 title=““][/column][column size=1/3 margin=10][easy_widget id=2350 title=““][/column]
[easy_widget id=2353 title=“Sveikata“][easy_widget id=2354 title=“Buitis“]
Dage Impresion photographyProfesionalus fotografavimas
Kokybiškai ir nebrangiai fotografuoju jums brangias akimirkas. Detaliai retušuoju visas nuotraukas, dar labiau pakeldama jų kokybę.
Nuotraukų ir visą informaciją galite rasti:
Facebook.com/Dagephoto


Dage Impresion photographyProginė fotografija
Fotografuoju vestuves, krikštynas, šeimų, porų, vaikučių, nėštukių, asmenines fotosesijas, mergvakarius gamtoje ar jūsų pasirinktoje vietoje
Nuotraukų ir visą informaciją galite rasti:
Facebook.com/Dagephoto
Dage Impresion photographyProfesionalus fotografavimas
Fotosesijos visoje Lietuvoje. Renginių, vestuvių, krišktynų ir kitų svarbių gyvenimo įvykių profesionalus fotografavimas. Asmeninės fotosesijos studijoje, daiktų fotografavimas.
Nuotraukų ir visą informaciją galite rasti:
Facebook.com/DagephotoDage Impresion photographyFoto paslaugos
Vestuvių, krikštynų, renginių, koncertų, švenčių, fotografavimas. Dirbame visoje Lietuvoje.
Nuotraukų ir visą informaciją galite rasti:
Facebook.com/Dagephoto
Dage Impresion photographyProfesionalios fotografijos paslaugos.
Fotografuoju vestuves, vaikų krikštynas, įvairias šventes, renginius. Nuotraukų ir visą informaciją galite rasti:
Facebook.com/Dagephoto
Dage Impresion photographyFotografuoju savo ir jūsų malonumui
Asmeninė fotosesija. Krikštynų fotografavimas. Vestuvių fotografavimas
Nuotraukų ir visą informaciją galite rasti:
Facebook.com/Dagephoto
Dage Impresion photographyFotografo paslaugos
Fotografas įamžins Jūsų renginio (vestuvės, krikštynos, asmeninė fotosesija, temos fotografija, fotografija verslui, vaikiška fotografija ir kiti) geriausias akimirkas, atliks fotosesiją.
Nuotraukų ir visą informaciją galite rasti:
Facebook.com/Dagephoto
Dage Impresion photographyFotografuoju visas šeimos šventes
Vestuvių fotografavimas. Dirbame visoje Lietuvoje
Nuotraukų ir visą informaciją galite rasti:
Facebook.com/Dagephoto
Dage Impresion photographyFotografo paslaugos
Teikiu fotografijos paslaugas įvairioms šventėms, bei renginiams, asmeninėms fotosesijoms. Meninė fotografija. Modelio portfolio kūrimas. Mados ir reklamos fotografija.
Nuotraukų ir visą informaciją galite rasti:
Facebook.com/Dagephoto


Dage Impresion photographyFotografas visoms progoms
Fotografuoju šeimos šventes, vestuves, krikštynas, įvairius renginius, išleistuves, asmenines/grupines fotosesijas, temines fotosesijas.
Nuotraukų ir visą informaciją galite rasti:
Facebook.com/Dagephoto
Dage Impresion photographyFotografuoju vestuves, krikštynas, gimtadienius
Taip pat galiu įamžinti Jūsų Gimtadienį, Krikštynas, Mergvakarį, išleistuves, šimtadienį. Arba surengti asmeninę fotosesiją gamtoje.
Nuotraukų ir visą informaciją galite rasti:
Facebook.com/Dagephoto  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Panašūs straipsniai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *