Ką padovanoti vadovui gimtadienio proga


Išrinkti dovaną svetimam žmogui, visada sudėtingiau, negu savam. Ypač, jei tas žmogus – jūsų viršininkas. Juk praktiškai, jūs gerai nežinote, kokie jo prioritetai, pomėgiai, ką mėgsta buityje, šeimoje ir tt. O juk nuo gero dovanos parinkimo gali priklausyti ir jūsų tolesni santykiai su viršininku; ir net jūsų karjeros perspektyvos. Ir dar: reikia atkreipti dėmesį į tai, kad viršininkas būtų vertas dovanos; juk ir viršininkų visokių esama… Sutinkate?

Todėl tokiam pasirinkimui reikia skirti ypatingą dėmesį. Tai labai atsakingas klausimas.

Visų pirma – nereikia to atidėlioti paskutinei dienai. Tada gali tekti lėkti į pirmą pasitaikiusią parduotuvę ir pirkti tai, kas papuola. Dažniausiai tokiais atvejais bėgama į suvenyrų skyrių, kur nuperkamas kažkoks niekutis, kurių ir be jūsų jau bus pridovanota.

Bet juk jums norisi išsiskirti iš kolegų „pilkosios masės“? Parodyti vadovui savo ištikimybę, pagarbą ir prielankumą. Gal būt, ir vadovas atkreips į tai dėmesį ir kada nors paskatins jus savo dėmesiu, gal pakels pareigose, ar kilstels atlyginimą?

Antra – išsistudijuokite vadovo ypatumus. Kam jis teikia prioritetus gyvenime: darbui, šeimai, savo išoriniam vaizdui, darbo atmosferos palaikymui, šiuolaikinėms naujovėms, meilę gamtai, kelionėms ir taip toliau. Tai žinoti svarbu.

Ką padovanoti vadovui gimtadienio proga

Trečia – pasistenkite sužinoti, ko jis neturi, o turėti norėtų. Pavyzdžiui, jam patinka fotografijos, o sutalpinti fotoalbumus ar ant kabineto sienų sukabinėti koliažus – nėra galimybės. Padovanokite jam elektroninį foto rėmelį. Mėgsta skaityti – padovanokite elektroninę knygą.

Brangūs ir prabangūs gėrimai. Atgailėkite brangiam konjakui ar kokiam nors egzotiškam gėrimui.
Gal viršininkas turi hobį? Tada jūsų galimybės tampa platesnėmis – bet kokia dovana, atspindinti jo pagrindinį pomėgį, bus jam brangi ir jis pajus teigiamą jūsų požiūrį į jį. Ir žinos vadovas, kad jūs gerbiate jį ne tik kaip vadovą, bet ir kaip žmogų.

Jūs pastebėjote, kad gimtadienio išvakarėse, sugedo koks nors kasdienio vartojimo daiktas pas viršininką: suplyšo piniginė, „išmaudė“ išmanųjį telefoną, pasibaigė užrašų knygelė – maža kas dar gali atsitikti. Jis tai tinkamai įvertins ir įsidėmės, kad jūs jam padovanojote taip reikalingą daiktą „čia ir dabar“.
Dovana turi būti skirta individualiai, o ne kolektyviniam naudojimui, kaip, pavyzdžiui, kėdė, ant kurios galės atsisėsti kiekvienas. Todėl ir dovanos parinkimas turi būti, atsižvelgiant į individualias šefo savybes bei jo asmenybę. Ne verta viršininkui dovanoti pinigus ar kuponus apsipirkimui – tai sumenkins vadovo požiūrį į jus, neva, jums nusispjauti, į jo asmeninius poreikius ar pomėgius.

Tačiau, dirbant kolektyve, reiktų prisilaikyti ir tam tikrų etikos taisyklių, kurių nesilaikymas gali jus pačius pastatyti į nejaukią padėtį, kaip, pavyzdžiui, padlaižiavimą ar kolektyvo ignoravimą.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Panašūs straipsniai